Srijeda, 03 Kolovoz 2022 13:57

NK VARAŽDIN : GNK DINAMO 1 : 1

U sklopu 4. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige na varaždinskom stadionu Varaždin i Dinamo odigrali su 1:1.

Po teškom i sparnom vremenu Varaždin i Dinamo su počeli susret vrlo napadački. Pred punim tribinama, nošeni navijačima izmjenjivali su se protunapadi ali bez pravih izglednih prilika. Prve udarce prema golu Dinama uputili su Peco u Elezi, zatim uzvraća nekoliko minuta kasnije Ivanušec. Nakon petnaestak minuta malo je pao tempo igre i postaje zanimljivije na tribinama. BBB započeli su pjesmu Moja domovina koju je zatim prihvatio cijeli stadion. Kako je poluvrijeme išlo kraju tako su slabili napadi Varaždina, Dinamo je sve više pritiskao. Taj pritisak i nekoliko poluprilika naplatio je Dinamo u posljednjoj minuti prvog dijela. Špikić je na dobro nabačenu loptu Bočkaja glavom pronašao dio nebranjene Zelenike mreže i doveo goste u prednost.

Drugo poluvrijeme varaždinski nogometaši počeli su puno odlučnije i agresivnije. Potisnuli su Dinamo na svoju polovicu i stvarali prilike. Ponovo se pritisak isplatio i u 63. minuti Šego precizno puca pokraj Livakovića, nakon dobrog kontranapada Varaždina i izjednačava rezultat. Zatim su zaredale brojne izmjene s obje strane i tempo igre malo pada, a Dinamo opet ima loptu više u svojim nogama. Varaždin prijeti iz kontranapada, a Dinamo pokušava bez uspjeha.