Nedjelja, 18 Travanj 2021 10:47

NK VARTEKS : NK ISTRA 1 : 1

U posljednjoj utakmici 31. kola HT Prve lige Varaždin i Istra 1961 su podijelili bodove odigravši 1:1. Time nijedna momčad nije sebi previše olakšala završnicu sezone i nastavak borbe za ostanak u HT Prvoj ligi.

Istra 1961 je bolje otvorila utakmicu. Nizala je napade i u 18. minuti povela golom Japanca Hare. Potom je do zraka došao Varaždin koji je postajao sve opasniji, a uspio je izjednačiti u 34. minuti kada je strijelac bio Posavec.

U nastavku je Varaždin imao dvije dobre prilike (Herrera i Benko), gosti jednu (Gonzalez). Devet minuta prije kraja isključen je domaći igrač Guera Djou, a pulski sastav unatoč pritisku nije iskoristio brojčanu prednost na terenu.

Nijedna momčad tako se nije previše odmaknula od posljednje Lokomotive. Varaždin ima tri boda više, a Istra 1961 samo dva.