Srijeda, 08 Rujan 2021 11:12

NK VARAŽDIN : NK KUSTOŠIJA 3:3

Nogometaši Varaždin odigrali su neriješeno 3:3 (1:2) u prvoj utamici na svom novom terenu, na Gradskom nogometnom stadionu.

U sklopu 4. kola Druge HNL Varaždin je ugostio ekipu zagrebačke Kustošije. Varaždinski nogometaši u susret su krenuli vrlo ofenzivno i napadački. U prvih 15 minuta četiri izgledne prilike stvorili su domaći nogometaši, ali ih nisu uspjeli realizirati. Tek u 19. minuti gosti upućuju prvi udarac prema golu Kovačića, i to iz slobodnog udarca. Pomalo se gosti oslobađaju i u 26. minuti šokiraju Varaždince, kada Ivanković postiže gol za vodstvo Kustošije. Nakon kornera varaždinski nogometaši odbili su loptu iz svog šesnaesterca ali ju gosti u nekoliko dodavanja vraćaju i pronalaze Ivanković u šesnaestercu. Varaždinci su šokirani i to se vidi na terenu, gosti koriste situaciju i ponovo napadaju, a nakon igranja Kolarića rukom u šesnaestercu Kosić povećava vodstvo gostiju u 33. minuti. Varaždinci polagano konsolidiraju svoju igru i prijete gostujućem vrataru, a u jednom protunapadu vratar Kustošije Šušković ruši Šegu, a Postonjski realizira najstrožu kaznu u sudačkoj nadoknadi vremena.

Drugo poluvrijeme donijelo je pregršt uzbuđenja. Varaždin je nastavio igrati napadački ali bez potrebne završnice za postizanje gola. Novi hladan tuš za Varaždince dogodio se 65. minuti kada iz jednog protunapada, gosti odigravaju nekoliko preciznih dodavanja i  Varaždin je ponovo u minusu od dva gola, 1:3. Trener Carević pokušava s izmjenama, koje donose potrebnu svježinu ali i preciznost i Topić smanjuje u 74. minuti nakon kornera na 2:3. Sada su gosti dekoncentrirani i to koriste Varaždinci, te Senić zabija za 3:3 u 79. minuti nakon lijepo nabačene lopte Postonjskog iz slobodnog udarca. Do kraja susreta Varaždin napada ali ne uspijeva do kraja preokrenuti rezultat.